2011 - III. Rally Lubeník

Aj taká vie byť rally!

Od poslednej súťaže Rally Tríbeč v Topoľčanoch sa dvojica z tímu SRT Motorsport z Prešova, Tomáš Konečný – Matúš Lejko, tešila na ďalšie preteky. Tie v Lubeníku však neboli také, ako si ich chlapci predstavovali. Museli totiž odstúpiť.

Na tretí ročník Rally Lubeník dorazili Konečný s Lejkom vo štvrtok popoludní, kedy všetky RS stihli raz prejsť. V piatok od rána ešte absolvovali dva prejazdy každou RS a večer si užili slávnostný štart. Žiaľ, ku koncu auto prestalo poslúchať. „Keď sme sa vracali zo štartu, niečo sa pohlo v náprave a auto začalo výrazne ťahať doprava,“ opísal situáciu Tomáš Konečný.

Nasledovali dlhé hodiny hľadania problému za asistencie Ing. Šumeca a Polovkovcov, ktorým chlapci veľmi pekne ďakujú, vzhľadom na to, že vlastní mechanici ešte na mieste neboli. Pár minút po polnoci sa konečne podarilo odhaliť chybu v spodnom čape riadenia. „Náhradné rameno sme so sebou nemali, o pol jednej ráno preto vyrazili chlapci do Prešova po druhé, ktoré ešte bolo treba vybrať z iného auta. Noc bola skutočne náročná.“ pokračoval jazdec Tomáš, ktorý sa noc pred pretekmi veľmi nevyspal.

Tímový mechanik Daniel dorazil do Lubeníka o štvrtej ráno. Auto poskladal a išlo sa spať. Po iba dvojhodinovom spánku na plachte vedľa auta stihli ráno urobiť geometriu a vošli do prvej časovej kontroly. Pocit, že po dlhej a náročnej noci, už pôjde všetko dobre, sa vytratil približne 500 metrov pred cieľom prvej RS. V aute bolo výrazne cítiť benzín, začalo strácať výkon až sa nakoniec úplne zastavilo. „Šťastie nám na týchto pretekoch neprialo. Po odhalení prasknutej trubky na vstrekovacej rampe sme museli odovzdať jazdný výkaz a odstúpiť,“ povedal Tomáš Konečný.

SRT Motorsport tím však aktuálne netrápi len smutný záver Rally Lubeník. Ohrozená je totiž aj ich účasť na pretekoch v Poľsku. „Ak nezoženieme sponzora, na Rajde Rzesowskom nebudeme štartovať,“ dodal na záver Tomáš.

Text: Dominika Daňková Foto: srtmotorsport.sk, rallyportal.sk