2011 - XII. Rally Tríbeč

Tomáš Konečný: „Preteky sme si užívali!“

Po úspešnom odštartovaní sezóny na Rally Eger v Maďarsku a Rally Prešov sa dvojica z tímu SRT Motorsport, Tomáš Konečný – Matúš Lejko, zúčastnila aj na tretej súťaži Rally Tríbeč v Topoľčanoch, v rámci seriálu DMACK Tyres rally 2011.


Ďalšie kilometre a skúseností začali zbierať od druhej rýchlostnej skúšky, keďže RS1 absolvovali ako voľný prejazd po havárií jednej z posádok. V prvej sekcii zaznamenali dva pekné časy, ktoré znamenali priebežné tretie miesto v skupine F a vedenie v triede F1.

V druhej sekcii sa chlapci potrápili. Problémy totiž nastali na mestskom okruhu Topoľčianska, ktorý slabučkému Swiftu nevyhovoval. „Už po obhliadke trate nám bolo jasné, že pokrútený mestský okruh nášmu autu nesadne, a preto budeme musieť zabojovať o výsledok na klasických rýchlostkách v lese,“ opisoval situáciu jazdec Tomáš Konečný. Potom nasledovali druhé prejazdy rýchlostkami Uhrovecká a Tríbečská. Práve na Tríbečskej to motor niekoľko kilometrov potiahol len na tri valce. Napriek tomu posádka dorazila do cieľa.

Keďže sa pred začiatkom tretej sekcie schyľovalo k búrke, tím SRT Motorsport vsadil na istotu. Zo servisu odišli na intermédiách. Vďaka nim dorazila posádka bez väčších problémov na cieľovú rampu ako druhá v skupine F a prvá v triede F1.


„Počas celej súťaže fungovalo auto bezchybne. Až na menší problém s riadením a chvíľkový protest motora. V aute ale panovala pohoda a preteky sme si užívali. Navyše, opäť sa nám podarilo zajazdiť veľmi pekný výsledok, takže sme ciele splnili na 110%,“ zhodnotil nakoniec Tomáš Konečný.

Najbližšie sa Prešovčania, Tomáš Konečný a Matúš Lejko, objavia na Rally Lubeník (8.- 9.7.2011). Tam ich čaká vynovená, takmer 230-kilometrová trať.

Text: Oľga Džupinková, Zdenka Tamášová Foto: srtmotorsport.sk