2011 - 8. Start Auto Eger Rallye

SRT Motorsport Team prežil krst ohňom

Pre mladý prešovský SRT Motorsport Team, ktorý sme v minulosti mohli vídať na minirally či v slovenskom rally pohári, bolo prvé tohtoročné podujatie sedemdielneho seriálu Majstrovstiev Slovenska v Rally obrovským zážitkom. Tím sa totiž rozhodol pripraviť svoje súťažné vozidlo Suzuki Swift pre dlhé a náročné rýchlostné skúšky veľkého majstráku do skupiny F a nechýbal už na prvej súťaži, ktorou bola Rally Eger.

„Súťaž Start Autó Rally Eger 2011 bola pre celý náš tím, aj pre naše súťažné vozidlo veľkou výzvou,“ prezradil jazdec Tomáš Konečný, „nechceli sme nič podceniť, a preto prešlo auto hĺbkovou kontrolou. Vymenili sme všetky dôležité súčiastky a vybrali sa do Egra.“ Tím SRT dorazil do Egra už v utorok. Od stredajšieho rána si prešiel prvú sobotňajšiu rýchlostnú skúšku Egerszalók – Verpelét a aj druhú, Terpes – Egerbakta, ktorá bola o desať kilometrov dlhšia ako čokoľvek, čo doteraz absolvovali. Nasledovala ešte obhliadka zvyšných dvoch RS, Egerszalók – Tarnaszentmária a Sirok – Bátor. Vo štvrtok sa rozpis skontroloval, v piatok po administratívnom a technickom preberaní nasledoval očakávaný slávnostný štart na námestí Dóbo tér, priamo pod hradom v centre Egra. „Bol to neuveriteľný zážitok! Obrovské množstvo fanúšikov kráľovnej motošportu lemovalo príjazd k rampe, aj odjazd od nej. Naozaj, nezabudnuteľný zážitok!“ netajil svoje pocity Tomáš.

Pre prvú RS po dlhej zimnej prestávke tím SRT Motorsport zvolil voľnejšie tempo, no postupne zrýchľoval. Po štvrtej RS však nastal „starý“ problém s prevodovkou a dojazd do cieľa sobotňajšej etapy už pokračoval len podľa možností auta. Podobne tomu bolo aj v nedeľu. Problémy neprestávali, hlavné bolo teda dôjsť. A to sa aj podarilo. Po nedeľňajších takmer 74 meraných kilometroch sa Tomáš s Matúšom dostali do vytúženého cieľa. Unavení, no spokojní sa mohli odobrať na rampu, kde prebehlo vyhlasovanie výsledkov. Celý tím sa tak radoval zo 40 bodov, ktoré boli posádke po tomto preteku pripísané na konto. Ako povedal Tomáš: „Všetko sme zvládli podľa plánu, pekne sme sa rozbehli do sezóny. Spolujazdec fungoval stopercentne, chlapci si skúsili servis na veľkých pretekoch a nabrali sme množstvo nových skúseností. Overili sme aj funkčnosť nášho rozpisu.“ Tím SRT Motorsport bude pokračovať v nasadenom tempe a robiť všetko preto, aby pokračoval vo veľkom „majstráku“.

„Za celý tím ďakujeme Petrovi Szczecinovi, ktorý bol v úlohe starostlivosti o jazdcov vždy ochotný pomôcť a poradiť, ďalej spoločnostiam Plaza Beach Solivar (www.plazabeach.sk) a Autodoprava Ivan Chovanec (www.chovanecautodoprava.sk), bez ktorých pomoci by sme v Egri štartovať nemohli. Ďakujeme aj fanúšikom, ktorých podporu sme cítili na každom kilometri a našim obetavým mechanikom, ktorí pripravili auto na náročnú súťaž,“ ukončil jazdec víťazného tímu triedy F1, Tomáš Konečný.

Text: Oľga Džupinková, Zdenka Tamášová Foto: Rally-Sports.sk